середа, 11 червня 2014 р.

Свято Трійці

На перший літній місяці, припадають Зелені свята (Трійця), якими наші предки віншували буйне пробудження природи. Своє обійстя вони прикрашали живими квітами, пахучими травами та гілочками дерев (клечання). У ці дні люди виходили на лісові галявини, щоб віддячити за буйнотрав'я. На жаль, багато дійств втрачено назавжди, але те, що залишилось ми намагались відтворити в народознавчій годині  «Свята Трійця»
В бібліотеці  оформили книжкову полицю "Свята сонячного циклу", провели  книжкову вікторину "Що ти знаєш про червень - полудень року?", дівчатка з радістю прийняли участь у  грі-конкурсі "Завивати вінки" , у вінках зроблених власноруч співали й водили хороводи. Жіночий клуб «Берегиня» також приєднався до заходу,члени клубу розповіли як вони проводять свято, якими квітами і травами прикрашають житло.
Хоч Зелені свята пов`язані з теплою погодою, але в народі застерігали: «До Святого Духа не кидай кожуха». Та що б там не було, а Зелені свята таки відчиняли ворота красному літу. «Трійця, - казали, - трьома святами багата: кві¬тами, травами і рум`яним літом».

Чому у технічно-комп`ютерну епоху це свято хвилює нас так само, як і наших далеких прародичів? Чи не тому, що в ці червневі дні кожне зіллячко напоєне сонцем і теплом, сповнене жагою жити й родити, цвітуть жита і буяють квіти? Природа, сягнувши в червні зеніту квітування, ніби стверджує, що життя вічне, невмируще. І кожне людське серце в унісон з природою переймається цією вірою. У ці свята ми вдовольняємо одвічну потребу людської душі - спілкуватися з живою природою.

Нехай цього дня у кожній оселі буде святково й зелено, і в кожній душі - радісно й сонячно!Немає коментарів:

Дописати коментар