четвер, 22 січня 2015 р.

Українські національні символи

Дізнатися більше про державну, національну, народну символіку Батьківщини, дізнатися про історію їх створення зібралися діти на урок – екскурс «Українські національні символи». Маленькі читачі  розповіли  про рушник, калину та барвінок. Вікторина «Моя Україна» завершила захід.

середа, 21 січня 2015 р.

День Соборності

День Соборності – свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

 До Дня Соборності виставлена книжкова полиця, матеріали якої розповідають користувачам бібліотеки про історичні події, про національні і народні символи України.

 

середа, 14 січня 2015 р.

Новорічно - різдвяні передзвони

  Новорічні свята… Як важливо у такі дні і дорослим і дітям збагнути духовну основу їх, на перший погляд, радісних і безтурботних і водночас трепетно урочистих.  Уже традицією стало проводити  свято «Новорічно - різдвяні передзвони» у Вірівському СБК, присвячене трьом святковим подіям січня: Різдву Христовому, Новому року за старим календарем та Водохрещенню Господньому.  Гостями і учасниками свята стали жіночий клуб «Берегиня», народний самодіяльний ансамбль «Веснянка», вокальний ансамбль «Співаночки». Гостей познайомили з Різдвяними обрядами, традиціями українського народу, прозвучали творчі і музичні привітання. Члени клубу «Берегиня» прийняли активну участь в конкурсі «Зустріч поколінь»   складовими якого були тури: інтелектуальний, пісенний, творчий, кулінарний. Завершилося свято частуванням гостей   кутею та варениками.








четвер, 8 січня 2015 р.

Я для тебе горів, український народе...





До 80-річчя від дня народження визначного українського поета, прозаїка, журналіста, одного з найяскравіших представників покоління «шестидесятників» у літературі  Василя Симоненка відбулася тематична бесіда «Я для тебе горів, український народе…».
 Слухачами і учасниками заходу стали діти середнього шкільного віку.  Розповідь йшла  про життєвий шлях лицаря українського відродження, його творчість, про рух шістдесятників в Україні. Особливу увагу приділили ідеї вільної України, яку Василь Симоненко проніс через все своє життя. Він був справжнім патріотом своєї Вітчизни, він кохався в її природі, він милувався її людьми.   Вірші Симоненка вражають насиченою любов’ю: до рідної землі, до Вітчизни, до матері, до коханої.