пʼятниця, 29 травня 2020 р.

Літні читання


Закінчується навчальний рік, дітей чекають літні канікули.  Літо – час розваг, свободи у виборі занять, поповнення витрачених сил, відновлення здоров’я. Літні читання – це найкраща можливість для вас, діти, поринути у чарівний світ літератури, відкрити загадкових героїв, пізнати нові світи, познайомитися з творчістю нових для вас письменників.
  Вірівська сільська бібліотека підготувала  для юних  користувачів книжкові виставки «Візок чудових казок», «Королівство цікавих книг». Маленьких читачів чекають українські народні казки, казки народів світу, казки українських   та зарубіжних письменників.  

Детективи, фентезі, пригоди та подорожі чекають своїх прихильників, 






інтелектуально збагатитися, розширити світогляд допоможуть енциклопедичні видання.
Літні читання зроблять ваш відпочинок пізнавальним, пам’ятним, змістовним та цікавим. 



четвер, 21 травня 2020 р.

День слов’янської писемності і культури



Щорічно 24 травня в усіх слов’янських  країнах урочисто прославляють святих Кирила та Мефодія – творців слов’янської  писемності.
В Україні День слов’янської  писемності й культури встановлено відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року і відзначається щорічно 24 травня.
Виникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу. Двадцятирічна просвітницька діяльність Кирила та Мефодія і їх учнів мала всеслов’янське значення: вони підняли освіту і спільну культуру слов’янських народів на високий щабель, заклавши тим самим основи церковнослов’янської писемності, фундамент усіх слов’янських літератур.
Крім України, День слов’янської  писемності й культури святкують також у Росії, Білорусії, Болгарії, Сербії, Македонії та у ряді інших країн.
 До свята   в бібліотеці підготована тематична викладка «День слов’янської  писемності  і культури».


вівторок, 19 травня 2020 р.

З Днем вишиванки!



День вишиванки відзначають в третій четвер травня. В цьому році свято відзначатимемо 21 травня. У культурі будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таки символом є вишиванка. Багато її люблять за стильність і унікальність, адже кожен вишитий на ній візерунок має свій символ і значення.  В ці дні, коли буденність розквітає фарбами, не пропустіть День вишиванки », і порадуйте себе і оточуючих красивим елементом національного костюма.
  Вірівська сільська бібліотека  до свята підготувала виставку – інсталяцію «Свято української душі» та флешмоб фото «Ой, яка ж ти гарна, сорочка вишивана».

середа, 13 травня 2020 р.

День Європи


 В Україні на офіційному рівні День Європи відзначають в третю суботу травня, що затверджено указом президента 1993 року.  У 2020 році свято   припадає на 16 травня. День   Європи в Україні   відзначають – як день спільних цінностей та спільної історії всіх   націй континенту.  
Кожного року обирають культурні столиці ЄС. Єврокомісія визначила культурні столиці Європи 2020 року. Хорватське портове місто Рієка та ірландське місто Голвей. Титул культурних столиць Європи ці міста будуть носить протягом року.
 Запрошую в он лайн подорож   «Культурні столиці Європи 1985-2013»
Відео для запиту "столиці європи"

вівторок, 12 травня 2020 р.

Міжнародний день сім’ї



Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня. Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї.
     15 травня, вся країна відзначає Міжнародний день сім’ї – день наших з вами родин.  
     Сім’я, увібравши в себе історичний досвід всіх попередніх поколінь, завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу.
      Сім’я – невичерпне джерело історій, іноді щасливих і світлих, іноді моторошних та сумних. Сьогодні  пропоную вам ознайомитися з книгами, у яких важливу, а подекуди і головну роль грають родини.   
Мати. Родина. Думки відомих письменників
 Двадцять сім творів української літератури, варті того, щоб їх ще раз прочитати
У горі та радості: яскраві книги про родину та сімейні стосунки
  Нехай це свято, Міжнародний день сім’ї, стане для кожного з нас продовженням великого сімейного щастя і вагомих досягнень для кожної сім’ї.





пʼятниця, 8 травня 2020 р.

З Днем Перемоги!



Зі святом, дорогі ветерани!  Вітаємо Вас з 75 річницею з Дня Перемоги. Дякуємо Вам за мужність, сміливість, віру! Дякуємо за Перемогу, яку здобули для нащадків.  Здоров’я Вам!      Кривенок Сергій Сергійович приймає щирі вітання зі святом.



середа, 6 травня 2020 р.

"Шлях Великої Перемоги"


8 та 9 травня 2020 року  Україна, разом з усім світом, відзначає День пам’яті та примирення, 75 річницю Перемоги  над нацизмом у Другій світовій війні.
 Велика Перемога! Її ціна – мільйони життів, котрі забрала війна. Кожна родина втратила когось із рідних на полях бою, багато фронтовиків пішли від нас після війни,  але ще є ветерани – фронтовики, які живуть поряд з нами. Про одного із них я хочу розповісти. Кривенок Сергій Сергійович – ветеран Великої Вітчизняної війни, інвалід I-ї групи. Народився 27 жовтня 1926 року. У 1943 році в 17 років рядовий 594-го мінометного полку, який формувався в м. Єльні (Білорусія), входив до складу 1 Прибалтійського фронту. Рядовий Кривенок Сергій Сергійович брав участь у великомасштабній наступальній операції під назвою «Багратіон», звільняв Литву, Польщу. У лютому 1945 року при виконанні бойового завдання був важко поранений і відправлений до госпіталю, там і зустрів перемогу. Продовжив службу в армії до 1950року.
В 24 роки був демобілізований  і приїхав жити в Україну, в селище Святогорівка, де мешкає і нині. Одружився, народилися діти, виховали з дружиною три доньки і сина. Працював Сергій Сергійович на шахті «Білозерська». Ветеран війни і праці. Зараз радіє життю, дітям, онукам, правнука.
Вітаємо Вас Сергій Сергійович з Перемогою!  

 Подвиг ветеранів війни – еталон мужності та патріотизму. Хоч скільки б минуло часу, ми пам’ятатимемо, якою жахливою є війна і якою ціною дається перемога.  Шануємо та згадуємо наших захисників. Вічна пам'ять загиблим і честь живим!
Ми знову прийдемо до вічного вогню, 
Рокам ніколи пам'яті не стерти
Про тих,хто пережив страшну війну,
І тих, хто залишивсь в обіймах смерті.
Ми знову прийдемо до вічного вогню...
Із нами прийдуть і онуки й діти,
Щоб ветеранам до землі вклонитись,
Щоб вшанувати їхню сивину.
Нехай Господь дарує їм літа,
Тепло і затишок, щасливі дні безхмарні.
Нехай щороку зелень молода
Встеляє килимом стежки у завтра

Пам’ятаємо, пишаємося, дякуємо!