понеділок, 12 квітня 2021 р.

Всесвітній день авіації і космонавтики

 

12 квітня – Всесвітній день авіації і космонавтики (Міжнародний день польоту людини в космос). У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів.

За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації і космонавтики». В Україні цей День має назву «День працівників ракетно – космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року №230/97.

Пізніше, 7 квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-е квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.

До цієї дати Вірівська сільська бібліотека підготувала календарну полицю «12 квітня – Всесвітній день авіації і космонавтики», з метою  ознайомити користувачів з історією освоєння космічних просторів, ознайомити з біографією першого космонавта Юрія Гагаріна та біографією першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка.

Дітям бажаю від душі захотіти  більше дізнаватися   про таємниці космосу та всесвіту, з його усіма галактиками, зорями, планетами та іншими астрономічними об’єктами.

  Немає коментарів:

Дописати коментар